Řazeno od nejnovějšího nahoře

Vánoční setkání (30.12.2016)


Nakonec se oproti očekávání podařilo uspořádat i Vánoční setkání. Byť v časově menším úseku (od 9:00 do 14:00), s menším počtem souprav, ale za to s více návštěvami. Byť někteří těžce nesli nepřítomnost strojů ČSD (a popravdě, vědět to možná dříve, ani by nepřišli :-)), jezdilo se tentokrát jen se stroji ČD, ČD Cargo, jedním slovenským okuliarnikem a pár stroji soukromých dopravců. Jedinou historickou vyjímkou byla vratná souprava s německou V200.
Předvánoční setkání (18.11.2016)


Letošní možnost vánočního setkání je docela ohrožena, proto jsme vzali za vděk pracovním dnem schovaným mezi svátkem a víkendem a sešli jsme se už 18. listopadu. Zpočátku to vypadalo na nedostatek obsluhujícího personálu, to se ale nakonec podařilo zažehnat povoláním záloh a střídačů :-). Nakonec jsme se tedy sešli v potřebném počtu šesti lidí (a 18ti souprav, což se později ukázalo jako přestřelené číslo a kratší kousky končily odstavovány po kusých kolejích).
Po dobrých zkušenostech s technikou PKP tentokráte došlo k přejmenování(dočasnému) Horní Vsi na Wes Gornou a počet provozovaných vozidel PKP byl rozšířen. Šlo se tak potkat opět s SP42, SU42 i SU-45, jenž se střídala v čele mezinárodního rychlíku se čtverkami ČSD. Obě lokomotywy manewrowe (SU42, SP42) byly nasazovány podle potřeby jak do čela osobních vlaků, tak i na různé nákladní vlaky. Více již obrazem..
Změna GVD (září 2016)


Vzhledem k tomu, že se u nás nový GVD zahajuje vždy v řijnu, v září proběhly veškeré nutné testy a zkoušky jak infrastruktury, tak techniky. Jednou z novinek GVD 2016/2017 je nově i působnost vozidel polského národního dopravce PKP (polští externisté vzali naše tratě utokem již dříve). Při zkouškách prvního mezistátního osobního vlaku je zachycen SP42-049 při objíždění soupravy tří "bonanz" ve stanici Skála. Jak je vidět z přiložených fotek, jak cestující, tak ani "maszynista" se nenechal zmást dvojí identitou stanice Skála/Kostelec :-).
Horníci ve stávce!!


Pohroma!!
Vzhledem ke stávce horníků a tím přerušené nakládce uhlí, došlo k odmítnutí přístavby dalších ucelených prázdných souprav vozů Wap. Tato kritická situace přinášela zejména v menších stanicích hodně komplikací, podobně jako ve stanici Skála. Nakonec byly po rozhodnutí dirigujícího dispečera soupravy odstaveny v Olšově, kde vyčkaly ukončení stávky a obnovení přístavby vozů k nakládce.
:-)
Jaro 2016Vánoční ježdění 2015

SoučasnostNaše začátkyJak to vše začalo
 
 
http://kzm.lokomotivy.net    2014-2023
Some Icons are Copyright © Yusuke Kamiyamane. All rights reserved.